Новости

Додатки для Windows 10 обчистили гаманці користувачів з усього світу

Дохід від криптоджекінгу йшов у кишеню розробників
 

З Microsoft Store прибрали вісім додатків для Windows 10. Такі зміни відбулися через виявлення в них таємних каналів для майнінг кріптовалюти Monero.

Відомо, що дохід від криптоджекінгу йшов у кишеню розробників даних програм. Мова йде про додатки Fast search Lite, Battery Optimizer (Tutorials), VPN Browsers+, YouTube Video Downloader для, Clean Master+ (Tutorials), FastTube, Findoo Browser 2019 і Findoo Mobile & Desktop Search. Відомо, що розробили програми — DigiDream, 1clean і Findoo. Про це пишуть американські ЗМІ.

 

криптовалюта

 

Американська компанія кіберзахисту Symantec, яка виявила шкідливі програми в минулому місяці, повідомляє, що, судячи з програмного коду і пов’язаним з додатками доменами, всі вісім додатків було розроблено однією людиною або однією групою, незважаючи на різні імена.

 

хакер за роботою

Згідно технічного звіту Symantec, всі додатки працювали за однією схемою. Всі вони завантажували бібліотеку Google Tag Manager (GTM) в свій програмний код, за допомогою якого згодом скачували і завантажували шкідливе ПЗ, як таке.

ПЗ являло собою піратську версію сумно відомого Coinhive – бібліотеки JavaScript, яку багато хакерів таємно додавали на зламані сайти з метою майнінгу Monero допомогою браузерів відвідувачів.

Варто нагадати, що лютневий «вівторок оновлень» Microsoft приніс для Windows 10 патчі для 77 вразливостей, 20 з яких були критичними. Виправлення торкнулися найрізноманітніших продуктів, починаючи від браузера Microsoft Edge і закінчуючи Azure IoT SDK. Втім, виправлення не настільки масштабні, щоб помітити різницю в роботі ПК.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що ось уже кілька років Microsoft намагається зробити з Windows 10 найпопулярнішу в світі операційну систему. Проте, всі спроби тільки посилювали ситуація, і від цього страждали мільйони користувачів. Втім, нове велике оновлення для Windows 10 виміряє інтерфейс операційної системи, а також принесе разом з собою масу нових функцій і можливостей, багато з яких вже давно чекають користувачі.

//// ////