Акції Facebook і Google обвалилися на тлі можливого розслідування проти технологічних гігантів

Американські антимонопольні органи і Конгрес мають намір ретельно вивчити діяльність найбільших технологічних компаній на Ð¿Ñ€ÐµÐ´Ð¼ÐµÑ‚ можливих антиконкурентних практик, повідомили американські ЗМІ.

За інформацією WSJ, чиновники Міністерства юстиції США і Федеральної торгової комісії (ФТК) домовилися, що Ð½Ð°Ð³Ð»ÑÐ´ за діяльністю компаній Google і Apple знаходиться в ÑÑ„ері компетенції Мін’юсту, а Ð·Ð° діяльністю Facebook і Amazon â€” в ÐºÐ¾Ð¼Ð¿ÐµÑ‚енції ФТК. Відомствам належить вирішити, чи є причини для початку розслідування. Відзначається, що Google і Facebook більше за інших ризикують стати його об’єктом.

 
 

Крім того, 3 червня 2019 року в ÑŽÑ€Ð¸Ð´Ð¸Ñ‡Ð½Ð¾Ð¼Ñƒ комітеті Палати представників Конгресу США заявили, що Ð¿Ñ€Ð¾Ð²ÐµÐ´ÑƒÑ‚ÑŒ окреме розслідування. Конгресмени планують провести ряд слухань з Ñ†ÑŒÐ¾Ð³Ð¾ питання і отримати від відповідних компаній інформацію. Комітет має намір вивчити не тільки можливі антиконкурентні практики на Ñ†ÑŒÐ¾Ð¼Ñƒ ринку, але і те, чи відповідає нинішнє антимонопольне законодавство змінам в Ñ‚ехнологічній сфері.

Reuters Ð·Ð°Ð·Ð½Ð°Ñ‡Ð°Ñ”, що ÑÐºÑ‰Ð¾ розслідування проти технологічних гігантів буде розпочато, воно може тривати кілька років.

Акції Facebook впали в понеділок на 7,5%, холдингу Alphabet, якому належить Google, — на 6,1%, Amazon — на 4,6%, Apple — на 1%.

В Ð¾ÑÑ‚Ð°Ð½Ð½Ñ– роки американська влада не Ñ€Ð¾Ð±Ð¸Ð»Ð¸ помітних спроб регулювати діяльність технологічних гігантів. Боротися з їх антиконкурентними практиками намагаються в ЄС â€” Єврокомісія за Ð¾ÑÑ‚анні три роки оштрафувала Google на $9 млрд.